SKS Seminerleri Başladı
01 Mayıs 2023

Genel Müdürlüğümüz tarafından ülke genelindeki sağlık kuruluşlarında yürütülen kalite çalışmalarının daha etkin ve verimli gerçekleştirilebilmesi amacıyla planlanmış olan SKS Seminerleri 29 Nisan 2023 tarihinde başladı. Eğitim programı; farklı nitelikte hizmet sunum alanları göz önünde tutularak 6 modül şeklinde hazırlanmış olup, SKS Ortak Konular, SKS Hastane, SKS Diyaliz, SKS ADSH, SKS 112 ve Türkiye Klinik Kalite Programı başlıklarından oluşmaktadır.

Eğitim programına, sağlıkta kalite değerlendiricileri, il kalite koordinatörleri ile koordinatörlük çalışanları ve kalite yönetim birim çalışanlarından oluşan toplam iki binden fazla kişi eğitime katılım sağlamıştır.  

Genel Müdürümüz Doç. Dr. İhsan Ateş’ in açılış konuşmaları ile eğitim programı başladı. Ateş; kalitenin sürekli gelişmeye, değişime ve yeniliğe açık bir kavram olduğunu, ülkemiz sağlıkta kalite sisteminin de yıllar içinde sürekli gelişerek çok önemli bir yol kat ettiğini vurguladı. Hatalardan öğrenen ve sistemi iyileştirmeyi hedefleyen bir bakış açısı içinde hareket edilmesinin kalite çalışmalarının önceliği olduğunu ifade eden Ateş, standartların amacına hizmet etmeyen verimsiz uygulamalardan kaçınılması gerektiğine dikkat çekti.

Eğitimin ilk gününde gün sonu konuşması yapan Genel Müdür Yardımcımız Sevil SERİN, kalite değerlendiricilerinin, il kalite koordinatörlük çalışanlarının ve kalite yönetim birimi çalışanlarının SKS bilgi ve tecrübe düzeyinin en üst seviyede olması ve bilgilerini hep güncel tutmaları gerektiğini vurgulayarak eğitime gösterilen yoğun ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Webinar seminerler şeklinde ve eş zamanlı olarak Youtube kanalı üzerinden yayınlanan eğitimler kayıt altına alınarak Sağlık Bakanlığı Kurumsal Kalite Sistemi (SBKKS) üzerinden de ayrıca ilgili kullanıcıların kullanımına açılacaktır.

  • Doç. Dr. İhsan Ateş.jpg
  • Sevil Serin.jpg
  • Dilek Tarhan.jpg
  • Çağlayan Sarıoğlan.jpg
  • Şerife Engeloğlu.jpg
  • Nagihan Avar.jpg
  • Fatma Yılmaz.jpg