T.C. Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Sınavı Ek Yerleştirme Sonucu Duyurusu
01 Temmuz 2021

07/04/2012 tarihli ve 28257 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Başasistanlık Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Sınavlara İlişkin Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde eğitim kurumlarına başasistanlık kadrosunda sınavla atama yapmak üzere Bakanlığımız tarafından 26 Eylül 2020 tarihinde yapılan “Başasistanlık Yazılı Sınavı’nda” başarılı olan adaylar için 01-12 Nisan 2021 tarihleri arasında “Başasistanlık Sözlü Mesleki Bilim Sınavı” yapılmış ve 28 Nisan 2021 tarihinde sınav sonuçları ilan edilmiştir. 

Mezkur Yönetmelik Hükümleri gereği ilan edilen kadrolardan yerleştirme neticesinde veya atama için başvuru olmaması nedeniyle boş kalan kadrolara, sınavlarda başarılı olup bir kadroya yerleştirilemeyen adaylara 21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında yeniden tercih hakkı tanınmıştır. 

İlgili Yönetmelik hükümlerine göre bir defaya mahsus olmak üzere yapılan ek yerleştirme sonuçlarına https://basasistanliksinavbasvuru.saglik.gov.tr/ adresi üzerinden T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz.