overlay

İl Yöneticileri Eğitimi Toplantısı

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA, 81 İl Sağlık Müdürü ve Bakanlık Yetkililerinin katıldığı “İl Yöneticileri Eğitim Programı”nın açılışı konuşmasını gerçekleştirdi.

Bakan KOCA, açılışta yaptığı konuşmada, Bakanlık merkez teşkilatı ile taşra teşkilatının bir bütün olduğunu belirtti.

Genel Müdürler, Daire Başkanları ve İl Müdürlerinin kendilerini vatandaşın sağlığı için adanmış hizmetkarlar olarak görmesi gerektiğini ifade eden Bakan KOCA, Bakanlığın ana misyonunun insan merkezli yaklaşım ile birey ve toplum sağlığını korumak ve geliştirmek olduğunu dile getirdi.

“Halk sağlığını tehdit eden tüm unsurlar ile mücadele ederek ve halkın yaşam kalitesini yükseltecek tüm önlemleri alarak sağlıklı bir toplum ile ‘Güçlü Türkiye’ hedefine ulaşmak istiyoruz” diyen Bakan KOCA, Sağlık Bakanlığının ülkenin en ücra köşesinde hizmet bekleyen vatandaşın derdine kulak verme ve ona ulaşmak kararlılığında olduğunu söyledi.

Bakan Fahrettin KOCA, Bakanlığın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insanı temel alan bir sağlık politikası izlemeye devam edeceğini vurguladı.

Programın son gününde oturumlar, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet GÜVEN başkanlığında gerçekleştirildi. Sağlık hizmetinin kalitesini, verimliliğini ve etkinliğini artırmak, yönetici performansını yükseltmek, merkez ve taşra teşkilatı arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla 23 - 25 Ağustos tarihleri arasında il yöneticilerine yönelik eğitim düzenlendi. Elektronik kitap, uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim aşamalarından oluşan program, Bakanlık vizyonunun taşra teşkilatına iletilmesi için sürekli hale getirilecek.

23 Ağustos’ta başlayan yüz yüze eğitim bölümünde, Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı birimlerinin yapısı, mevzuat ve uygulamaya yönelik sunumlar gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüklerinin uygulamalarında standart yakalamak ve kaliteyi artırmaya dönük yapılan toplantılarda İl Yöneticileri de sahadaki tecrübelerini aktardı. Ortak sorunlara ilişkin değerlendirmeler, eğitimin bir diğer formatı olan USES eğitim içeriklerine eklenmek üzere not edildi.

Programın hafta sonu bölümünü Bakan Yardımcıları Halil ELDEMİR ve Prof. Dr. Muhammet GÜVEN yönetti. Bakan Yardımcısı GÜVEN kapanış oturumunda programın İl Müdürlerini bir araya getirerek merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı arasında talep ve isteklerin iletilmesi, deneyimlerin paylaşılması, uygulama birliğinin sağlanması, yöneticilik vasıflarının formal bir eğitimle bütünleştirilmesi gibi açılardan verimli olduğunu kaydetti.7.jpg


4.jpg


TCSB3717.JPG

IMG_5954.JPG
IMG_5941.JPG
8.jpg