T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bünyesinde Faaliyet Gösteren TÜRKÖK Ulusal Kemik İliği Bankasında Çalışmak Üzere Geçici görevlendirme ile personel alınacaktır.

Güncelleme Tarihi: 01/04/2020

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bünyesinde Faaliyet Gösteren TÜRKÖK Ulusal Kemik İliği Bankasında Çalışmak Üzere Geçici Görevlendirme ile Personel Alınacaktır.

TÜRKÖK Ulusal Kemik İliği Bankası, akraba dışı kemik iliği nakli gereken hastaların tedavisi için gönüllü verici olmak isteyenlerin doku tipleme sonuçlarını saklamak, kemik iliği nakli ihtiyacı olan hastalara en uygun verici adayını en kısa sürede bulmak, kemik iliği nakli öncesinde, nakil sırasında ve sonrasında üçüncü taraflarla koordinasyonu sağlamak amacıyla Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kan, Organ, Doku Nakli Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde 1 Nisan 2015 tarihinde kurulan bir merkezdir. 5 Nisan 2016 tarihinde BMDW(Bone Marrow Donors Worldwide), 19 Haziran 2017 tarihinde de WMDA (The World Marrow Donor Association) üyesi olarak uluslararası standartlarda çalışan bir merkez haline gelmiştir.

2018 yılı Mayıs ayı itibariyle bankamıza kayıtlı 325.000 gönüllü kök hücre bağışçısı bulunmaktadır. Kuruluşumuzdan bugüne kadar 700 hastaya TÜRKÖK bağışçılarından kemik iliği nakli yapılmıştır. Ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada kemik iliği nakli ihtiyacı olan hastalara hizmet vermekteyiz.

Misyonumuz; yurt içi ve yurtdışında bulunan tüm nakil merkezlerine güvenilir hücresel ürün temin etmek, hızlı hizmet sunmak ve Türkiye’nin kemik iliği nakli alanında dışa bağımlılığını azaltıp, marka bilinirliğini artırarak, halkına gurur ve güven veren bir kemik iliği bankası olmaktır.

Vizyonumuz; oluşturduğumuz değerler ile sürdürülebilir büyümesinikoruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, güven duyulan, insana duyarlı, kalite standartlarını eksiksiz uygulayan kemik iliği bankası olmaktır.

Bu ulvi görevde bizimle birlikte aynı yolda yürüyecek;

- Yurtdışı merkezler ile iletişim kurabilecek düzeyde çok iyiİngilizce bilen (okuma-yazma ve konuşma yeterliliğine sahip),

- Microsoft Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen,

- İletişimi, ikna kabiliyeti ve takip yönü kuvvetli,

- Disiplinli çalışma prensipleri olan öğrenmeye ve gelişime açık,

Verilen dataları iş kuralları çerçevesinde arayacak ve takip edecek,

- Araştırmacı, Takım çalışmasına uyumlu, disiplinli, dikkatli ve özenli çalışabilen

Doktor, biyolog, hemşire, ebe, sağlık memuru ve halkla ilişkiler mezunu takım arkadaşları arıyoruz.

Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında halen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/a maddesine tabi olarak görev yapan personelden görevlendirme yapılacak olup, Devlet Hizmet Yükümlüsü ve sözleşmeli personel olanlardan görevlendirme yapılmayacaktır.

Görev yapmak isteyen personelin ekte bulunan formun fotoğraflı olarak eksiksiz bir şekilde doldurarak 30 Temmuz 2018 tarihine kadar turkok@saglik.gov.tr adresine elektronik posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Özgeçmiş örneğini indirmek için tıklayınız..

http://turkok.saglik.gov.tr/TR,39955/is-ilani.html