overlay

VII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi


7. ULUSLARARASI SAĞLIKTA PERFORMANS VE KALİTE KONGRESİ

Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığımız tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi “Sağlıkta Dönüşümün 2. Fazında Klinik Kalite ve İnovatif Yaklaşımlar” temasıyla Antalya’da başladı.
Açılış töreninde Genel Müdür Yardımcımız Uzm. Dr. Alaattin Dilsiz ilk konuşmayı yaparak, bilgi şöleni yaşayacağımız bir kongre olacağını belirtti. Genel Müdürümüz Prof. Dr. Alper Cihan açılış töreni konuşmasında, Türkiye’nin 2003'ten bu yana sağlıkta performans ve kalite konusunda gösterdiği hızlı başarının tüm dünya ülkelerine güzel bir örnek oluşturduğuna dikkat çekti.
Genel Müdürümüz Prof. Dr. Cihan, sağlıkta dönüşümde ikinci faza geçildiğini dile getirerek, “Klasik yaklaşımlar yerine inovatif yaklaşımlara ihtiyaç duyulduğunu, kavramların değiştiğini gördük. Klasik kalite anlamı artık dünyada değişti. İlk aşama vaadin gerçekleşmesi, ikinci aşama beklentinin karşılanması ve üçüncü aşama beklentinin aşılmasıdır. Beklenti aşılmazsa yüzde 75 memnuniyet sınırını geçemiyoruz. Bu nedenle hepinizden geleceğe yönelik inovatif yaklaşımlar bekliyoruz” diye konuştu.
Genel Müdürümüz Prof. Dr. Cihan, açılış töreninin ardından Sağlık Sistemlerinde Hasta Odaklılık ve Hasta Güvenliği oturumuna katılarak, Türkiye Sağlıkta Kalite Sisteminde Hasta Güvenliği Uygulamaları konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Genel Müdür Prof. Dr. Alper Cihan, ayrıca Sağlık Yöneticileri Zirvesi “Sağlık Yönetiminde Kritik Noktalar, Birim Hedefleri ve Gelişim Önerileri” oturumunda da bir sunum yaptı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, konuşmacılara birer teşekkür belgesi takdim etti.
AHM_0484.jpg